Silva-Forum.Prv.PL
Samokontrola umysu metod Silvy, medytacja,  umys, wiadomo.
Silva-Forum.Prv.PL Samokontrola umysu metod Silvy, medytacja, umys, wiadomo.
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   ZalogujZaloguj 

Idz do
Forum Silva-Forum.Prv.PL Strona Gwna -> Zasady forum, Regulamin wane wiadomoci

Uzytkowanie forum - wazne

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
fox
ModeratorDoczy: 29 Sty 2006
Posty: 2042

PostWysany: Nie Mar 04, 2007 9:17 pm    Temat postu: Użytkowanie forum - ważne Odpowiedz z cytatem
Witam
Wypowiedź ( kolor granatowy) jest dopisana do istniejącego postu. Post ten jest poniżej (czarny)
Jest to prawie to samo.
( zamieszczam go poniżej)
Dlatego niektre omwione zagadnienia będą się powtarzać. Może napisane jeszcze raz i innymi słowami dotrą lepiej.
Jednak w niektrych wypowiedziach ciągle powraca ten sam problem.
Musze kolejny raz napisać podstawowe ”oczywiste” ,ale nie dla wszystkich sprawy;

1.forum powstało jako miejsce do propagowania, wyjaśniania podstaw i zależności ,oraz jako miejsce do dyskusji głwnie o „Samodoskonaleniu Umysłu metoda Silvy”. Jest to miejsce do zadawania pytań , ale nie do tworzenia swoich wyobrażeń, uważania ich za fakty i bezpodstawnej obrony tych „wizji” na temat MS. Swoje wypowiedzi opieramy maksymalnie zgodnie z konkretnymi danymi i udokumentowaną wiedza. Cytaty podajemy z ich źrdłem. Zakres MS to zakres kursu I i II st, Jest to dział „Metoda Silvy” Rozwiniecie tej metody w innych kursach prowadzonych przez wykładowcw MS - omawiamy w konkretnych działach
Dział ten jest dokładnie moderowany pod względem wierności z zasadami MS.
Na swojej „modernizacje’ są przeznaczone inne działy
Regina napisala w "podpisie"
;
Cytat:
"Techniki składające się na MS to tylko początek. Możesz wprowadzać do nich zmiany (...) Możesz napisać własną książkę." /J.Silva, R.Stone/

TAK – poznaj metodę i zmieniaj ją jak chcesz, na własna odpowiedzialność ,dla siebie i napisz ale SWOJĄ książkę o SWOJEJ metodzie ale nie pisz ze to MS, nie nauczaj innych ,ze to jest FAKT bo NIE jesteś wykładowca MS
Po to mają szkolenia i licencje ,żeby po zebraniu opinii wielu wykładowcw, tych co badają te „narzędzia” odpowiedzialnie za to co proponują uczyli innych

2.Poza tym jest to miejsce do dyskusji o innych metodach pracy z umysłem, doskonaleniem pracy , pracy umysłu , zarwno w ujęciu mentalnym jak i w sensie dosłownym (mzgu ), ujętych w innych działach niż „Metoda Silvy”
Tam te możemy przedstawiać swoje osobiste modyfikacje czy kompilacje dowolnych metod i przedstawić swoje wyniki. Zgodnie z tematem działu.

3.Jest dział „oglne” gdzie można przedstawić lub przedyskutować dowolny temat – nie związany z kierunkiem forum. Jest to dział moderowany głwnie pod względem zasad oglnych forum.( tworzenie tematw, kultura wypowiedzi itp.)

4. rejestrując się każdy jest świadom ,że rejestracja jest wyborem użytkownika i jest to jednoznaczne z akceptacja Regulaminu Forum.
Ważne jest żeby przeczytać go dokładnie i ze zrozumieniem.
Zwłaszcza punkty dotyczące dyskusji merytorycznej, zgodnej z przeznaczeniem danego działu i tematu topicu . Bez prowokacji i sofistyki.

5.Ciagłe wyjaśnianie powyższych zagadnień przez moderatorw czy administratorw jest bezsensowną pracochłonne , zabiera czas.

6.Dośc kolejnych ostrzeżeń i tłumaczeń. Przy moderowaniu ( przeze mnie ) będzie podawany jedynie głwny powd i odnośnik do tego omwienia.
Za całość forum odpowiadają moderatorzy ( nadzorowani przez administratorw ) i oczywiście sami administratorzy
7.Uwagi - zastrzeżenia co do konkretnej zmiany - moderowania proszę zgłaszać administratorowi , to on zdecyduje kto ma racje. Nie będę więcej każdemu z osobna tego samego pisał Nie ma potrzeby i nie mam na to czasu.
8. topic jest zablokowany – żeby nie było rwnież tutaj dyskusji – zastrzeżenia proszę zgłaszać do administratora – on może tu dopisać komentarza lub zmienić treść lub zasady,
Post z 04.02.2007 Dzial „propozycje /…/” topic – Merytorycznie proszęWitam
Dla niektrych będzie ten post oczywisty i niepotrzebny ale niektrym użytkownikom na pewno jest potrzebny /widać to po ich wypowiedziach i reakcjach/
Wracamy ponownie do tematu merytoryczności i założeń powstania tego forum.
Forum powstało żeby można było wymienić uwagi i doświadczenia w sprawie samodoskonalenia stosując Metodę Samodoskonalenia Umysłu wg. J.Silvy.
Kursy są prowadzone wszędzie tak samo ponieważ wykładowcy są szkoleni w tym kierunku i zdobywają licencje z obowiązkiem utrzymania takiego samego sposobu szkolenia na wszystkich kursach.
Wieloletnie prace twrcy tej metody a następnie wykładowcw pozwalają ,poprzez powtarzalne wyniki doświadczeń na najlepsze pozytywne efekty z minimalnym zagrożeniem dla stosującym ta metodę. Rwnież dlatego aby można było porwnywać wyniki stosowania tej metody. jak w każdej metodzie ktrą stosujemy. Modyfikacje tych metod opracowują oni odpowiedzialnie i po przeanalizowaniu wynikw.
Stosowanie tej metody zgodnie z zatwierdzonym programem pozwala na zaufanie jej i coraz szersze stosowanie , pozbawiając sie otoczki mistycyzmu, szarlatanerii i "życzeniowości", a nawet dużych nieporozumień z porwnywaniem do sekt "New Age"
Tak jak NLP dzięki poważnemu traktowaniu zasad i podstaw mechanizmw nauki tak i MS ma swoje miejsce w psychologii / przykładem jest specjalizacja psychoonkolog z Oddzialem Psychosomatycznego leczenia nowotworw Instytutu Onkologii/ lub regresing niehipnotyczny.
Żeby wprowadzać poprawki do metody trzeba najpierw poznać ta metodę, mieć duże doświadczenie, oraz zaproponować wprowadzenie modyfikacji, gdzie sztab ludzi zweryfikuje czy one się sprawdzają, są powtarzalne / oczywiście w sensie istotności statystycznej/. Tak postępowali do tej pory i postępują ludzie w Laredo gdzie uzyskuje się licencje.

To forum powstalo z inicjatywy administratorw. Wybrali oni moderatorw ponieważ chcemy zeby forum bylo miejscem rzetelnej wymiany informacji na temat MS, wyjasnianiu watpliwości, pomocy w stosowaniu lub wymianie informacji o kursach - ale Metody wg. J.Silvy. Traktujemy to poważnie i mamy istotne doświadczenie.
Jeżeli chcemy pisać o swoich wrażeniach, o ciekawostkach, zainteresowaniach, innych metodach, - jest na to miejsce ale nie łączmy dowolnie MS z naszymi wyobrażeniami.
Przez pisanie w stylu "będę pisał CO chce i JAK JA chce" zaśmieca sie obraz MS i wzrasta liczba zarzutw ze jest to szarlataneria. Głwnie w środowiskach przyzwyczajonych do sprawdzalności i rzetelności wynikw Ważna jest rwnież odpowiedzialności za efekty terapii i prawdziwości twierdzeń ze metoda ktrą stosujemy jest uznana nie tylko przez nas samych. Proponujemy sposobu ktre sa bezpieczne i uznane przez nadzorujących stosowanie tej metody. Sprawdzenie naszych rad przyczynia sie wtedy do uznania wiarygodności forum ,nas samych jak i zwiększa liczbę prawdziwych zwolennikw metody. Zwolennikw wiedzących co stosują i dlaczego. Nie euforycznie czekających na cud ale krok po korku systematycznie zmieniających siebie i dzięki temu swoje otoczenie ,świat.

Stąd jest regulamin forum. Stad tez prośba o pisanie rzeczowo i na temat. Wyszukiwanie jest krtsze i szybciej można znaleźć odpowiedź na potencjalne pytanie - bo możliwe jest ze odpowiedź juz kiedyś padła.

Piszmy na temat - pod koniec postu trudno czasami sie domyślić jaki był początek. Ktoś kto wejdzie na forum - nowy użytkownik widząc takiego "tasiemca" bez związku logicznego początku z końcem zniechęca się do czytania.

To nie jest forum "towarzyskie" tylko o MS.
jest dział oglny i możemy pisać nie tylko o MS ale tez rzeczowo bo szkoda czasu na czytanie o eksperymencie ktry prowadzony jest wg nieznanych zasad a efekt tez nie jest do przeanalizowania lub sprawdzenia.

Skończmy z odnoszeniami ksobnymi. Nikt nikogo nie prześladuje i nikomu specjalnie postw nie kasuje.
Czasami napisze się tak z "rozpędu' - trudno. Patt mj post tez skasował i dobrze. Ma być porządek.

Spory tylko zmniejszają rangę forum - zaczyna to być "pokj" na czacie z jazgotliwy, harmidrem bez sensu.

Zastrzeżenia co do tego ze moderatorzy robią to do czego sa zobowiązani przez administratorw jest infantylne i niepokojące. Jeśli moderatorzy przekraczają swoje uprawnienia - od tego sa administratorzy i im proszę przesyłać wnioski.

Osobiście więcej nie zamierzam odpowiadać w postach na zarzuty a posty nie na temat jedynie z osobistymi uwagami będą przesuwane do kompostu. Można wtedy swoje zastrzeżenia napisac do do admina - jesli zarzuty będą słuszne - będzie mgł wyjaśnić sprawę i przesunąć z powrotem post

Osobiste zarzuty będą przesuwane do kompostu jako nie na temat. Od tego jest PM i admin.

Więcej nie bede tłumaczył - podam co najwyżej link na ten post.
Proszę o poważne potraktowanie forum
Pisze to z szacunkiem do użytkownikw ale i z apelem.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opucia nas ciaem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastpi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
fox
ModeratorDoczy: 29 Sty 2006
Posty: 2042

PostWysany: Sob Mar 10, 2007 3:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Aktualne od 08.03.2007
Ze względu na korzystanie z forum przez osoby, ktre dopiero dowiedziały się o Metodzie Samodoskonalenia Umysłu wg. Silvy, są początkujące, ale rwnież przez osoby zaawansowane od dnia 08.03.2007 rozbudowano forum – dział Metoda Silvy – jest traktowana jako miejsce do poznawania ,dyskutowania na temat tej metody z zastosowaniem technik zalecanych i nauczanych w programie kursw.
Posty zawierające własne modyfikacje tych metod będą przenoszone do odpowiedniego działu, notorycznie pisane przez tego samego użytkownika – kasowane.
(zgodnie z regulaminem forum) – żeby nie sugerować ,że są polecane lub nauczane przez J. Silvę lub wykładowcw tej metody.

Ci użytkownicy , ktrzy uznali ,ze lepiej im służą rżne połączenia technik, metod i osiągają dobre sukcesy, chcą przedstawić „swoja metodę”, o tym porozmawiać, - mają teraz specjalny dział „Metody samodoskonalenia umysłu”.
Ważne żeby pamiętać ,że polecamy odpowiedzialnie ,a stosujący je robią to rwnież odpowiedzialnie i na własne ryzyko.

Dla osb , ktre nie znają MS, są początkujący, zapomnieli o pewnych narzędziach i mechanizmach ,jak rwnież dla tych ,ktrzy bez szukania chcą przypomnieć sobie lub poznać zagadnienia związane z organizmem, fizjologią i mechanizmami MS – mogą poczytać – w dziale „Wykłady”
Przypominam - Nie zastępują kursu i nie są polecane do nauki MS a jedynie są wstępną informacją dla przyszłych kursantw lub przypomnieniem dla absolwentw ,ktrzy maja wątpliwości lub zapomnieli ( dawno skończyli kurs i długo nie stosowali konkretnych technik)
Przed umieszczeniem będą zatwierdzane przez administratorw i moderatorw.


Na inne tematy związane z funkcjonowaniem i wspłdziałaniem Człowiek - jego funkcjonowanie, fizjologia a jego otoczenie, Świat i Wszechświat – ściśle nie związane z MS - „wyklady”będą na bieżąco powstawały jako tematyczne topici w dziale „Metody samodoskonalenia umysłu”

W celu uniknięcia bałaganu – będą zablokowane – jako źrdło informacji. Kto będzie miał ochotę na dany temat podyskutować – może założyć topic z odniesieniem się do tematu „wykładu” i przedstawić swj pogląd.
Wiadomości będą sukcesywnie uzupełniane .

Prezentowane „Wykłady’ będą przedstawiane systematycznie, aczkolwiek ilość ich będzie powiększana powoli – w związku z koniecznością jak najlepszego sprawdzenia wiarygodności podawanych faktw.
_________________
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opucia nas ciaem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastpi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
fox
ModeratorDoczy: 29 Sty 2006
Posty: 2042

PostWysany: Nie Pa 30, 2011 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
nadchodzi czas zmian Smile
Najpierw informacja - zapewne i tak nie dotrze do tych ktrych dotyczy...poniewa chyba s zupenie tym forum "NIEzainteresowani"
Wszyscy ktrzy si zarejestrowali ale NIGDY nie logowali si na forum (nawet bez postu - tylko brak nawet jednego logowania czyli po zarejestrowaniu NIGDY nie byli na forum)od roku i wczeniej zostaj skasowani bez uprzedzenia mailowego. Jeli nagle zmienia zdanie - musz zarejestrowa si jeszcze raz
_________________
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opucia nas ciaem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastpi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
fox
ModeratorDoczy: 29 Sty 2006
Posty: 2042

PostWysany: Sro Lip 03, 2013 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
W dniu 03.07.2013 zostaje czasowo zablokowany uytkownik Geruzol za niecenzuralne wypowiedzi w shoutbox`ie po zwrceniu uwagi i probie o przestrzeganie netykiety i Regulaminu

Geruzol ma zablokowane wejcie na Forum. Moze zosta zarejestrowany po mailowej zgodzie Admina. Jesli beda maile podobnej treci( niekulturalne) sprawa trafi do Policji Internetowej.
_________________
fox
Om Lokah Samastah Sukhino bhawantu
Om bhavatu swastir

Nefra opucia nas ciaem 13.04.2011 o godz.19.30 )Nikt i nic jej nie zastpi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Silva-Forum.Prv.PL Strona Gwna -> Zasady forum, Regulamin wane wiadomoci Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach


Najlepiej przeglda jakkolwiek przegldark.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP